Všechno je jinak :-)

Milí přátelé,
sami jistě na vlastní kůži zažíváte, že v poslední době je všechno jinak a pokud se z toho nechceme zbláznit, musíme k tomu tak přistupovat. Pro nás se toho mění opravdu hodně a tak si změnu přístupu, nelpění, přijímání a pouštění užíváme do sytosti :-) 

Po roce od nuceného uzavření našich zvukových lázní (ale neustále pokračujícího placení nájemného) jsme se rozhodli tuto agónii ukočit, odpojit "pacienta" od přiskřípnutých hadiček, převézt ho do bezpečnějšího prostředí a tam ho znovu oživit. Tato akce sice visela dlouho ve vzduchu, ale proběhla nakonec velmi rychle. Ani jsme nestihli svolat oslavné setkání na rozloučenou. Asi taky proto, že se neloučíme, ale jen stěhujeme. V sobotu 17.4.2021 byl proveden převoz všech artefaktů (děkujeme zúčastněným!) a po deseti letech jsme ukončili provoz pražské Dajány. Jakmile doděláme nové prostory v Roztěži, dáme Vám vědět a rozjedeme další akce.
Kdybyste chtěli přiložit ruku k dílu, zveme Vás na víkendové PRAHUDO (pracovně-hudební dovolená), nejbližší bude 22. - 23. 5. 2021.

Ohledně akcí to je tak, že se zatím nedají oficiálně dělat a zároveň nás to vede k tomu, zaměřit se na dostavbu nového centra a věnovat se také sobě. Transformace se nevyhýbá ani nám a tak si čistíme, co jsme cestou nasbírali a odhazujeme, co už nepotřebujeme. Je toho dost a občas to je docela mazec. Ale je to ozdravné, úlevné a osvobozující.

Oslavu Desetiletí Dajány jsme logicky museli opět odložit, přestože by se k ní "První máj - lásky čas" náramně hodil. Vládní omezení (či omezení vládní) nám zatím nedovolují oficiálně se sejít a pronájem na takovou akci nám v tuto chvíli nikdo neposkytne. Vstupenky zůstávají v platnosti a včas Vám dáme vědět, kdy a kde se Oslava bude konat. Se všemi účinkujícími jsme se shodli, že v tuto chvíli nemá smysl určovat nějaké konkrétní datum, které bychom pravděpodobně stejně zase měnili. Až k tomu nazraje čas, akci každopádně uděláme. 

Plánovaným tématem setkání byla ZMĚNA PARADIGMATU a ta právě probíhá a citelně se dotýká každého z nás. Nechceme se nechat umlčet nesmyslnými nařízeními a proto jsme se s našimi pozvanými hosty rozhodli, že se 1. 5. sejdeme a budeme společně debatovat na toto téma. Nenecháme si brát základní práva a svobody. Chceme se k tomu vyjádřit a vyslat jasný signál naděje a povzbuzení. Společně si uvědomit, co všechno nám tato situace přináší, proč se to vlastně děje a jak se s tím dá naložit. Svými názory a zkušenostmi do besedy přispějí Pjér la Šé´z, Jak Rak, Simona Babčáková, Viliam Poltikovič, Jan Vojáček a další hosté. Z besedy pořídíme videozáznam a co nejdříve (a zdarma) ho umístíme na našem youtube kanále a dalších sítích (pro případ, že by se ho někdo pokusil smazat, jak je poslední dobou ve zdejších krajích zvykem). 

Na naši DELFÍNÍ DOVOLENOU 27. 5. - 4. 6. nám do plné kapacity jachty zbývají poslední čtyři místa, takže kdo máte chuť s námi vyrazit, ozvěte se nejpozději do 2. 5. 2021 na mail dancada@email.cz nebo tel. 608 820 930.  

Z ostatních akcí zatím zůstává v platnosti jen VELEHUDO (velká hudební dovolená pro pokročilé muzikomilce), která bude v Roztěži od 26. 7. do 1. 8. 2021 (přihlášky na webu připravíme co nejdříve) a bude plynule navazovat na PRAHUDO 24. - 25. 7. Vařit bude opět božská Rawstlinka a předpokládáme, že do té doby již bude nový prostor kompletně dokončen a doladěn. LEHUDO a POHUDO by na začátku prázdnin bylo pod zbytečným tlakem a tak je necháme až na příští léto. 
Odložený workshop LÉČIVÉ TÓNY bude někdy na podzim a další akce zatím přesouváme na neurčito. Včas Vám ohlásíme aktuální termíny. Kromě fungování v nových zvukových lázních v Roztěži chceme průběžně dojíždět do Prahy, abychom tam mohli dělat individuální terapie, hudební meditace a zpívání manter. Pokud máte tip na nějaký útulný prostor, dejte nám prosím vědět. Některá místa už máme rozjednaná, ale třeba právě to Vaše bude to pravé :-)  

Přátelé, děkujeme Vám za přízeň, jsme s Vámi, buďte s námi. 
Držme si nadhled a neklesejme na mysli ani na duchu.
Těšíme se co nejdříve na shledanou :-) 

S láskou Dan, Jana, Věrka 
zvukové lázně DAJÁNA
www.dajanapraha.cz

Kalendář akcí

27. 02 | Úterý | 19:00
Místo konání: Roztěž čp 26 u Kutné Hory Přijďte si zazpívat, zameditovat nebo jen poslouchat, odpočinout si, uvolnit se, naladit se, pobýt v kruhu...
04. 03 | Pondělí | 09:00
Zveme Vás do Dajány na individuální, párovou a skupinovou muzikoterapii. Působíme ve Zvukových lázních v Roztěži u Kutné Hory a každé sudé pondělí...
04. 03 | Pondělí | 18:00
Místo konání: studio K3, Karlovo nám. 3, Praha 2 Večerní setkání s hudbou, která není úplně běžná. Dan a Jana Čadovi představí prastaré etnické,...
12. 03 | Úterý | 19:00
Místo konání: Roztěž u Kutné hory Večerní setkání s hudbou, která není úplně běžná. Dan a Jana Čadovi představí prastaré etnické, duchovní, obřadní...
22. 03 | Pátek | 18:00
Prožitkový seminář s praktickou výukou muzikoterapie Na tomto semináři se naučíme využívat léčivých vibrací prastarých hudebních duchovních nástrojů...

Přátelé