Reference

 • Minulý týden jsem potkala Dana a Janu Čadovi. V Praze vedou studio Dajána, kde dělají fantastický a neobvyklý druh meditace - hudební terapie. Hudba je vytvářena nástroji všech kultur a časů, které existují na planetě: od šamanských bubnů až po tibetské mísy, celý prostor meditační místnosti je plný kouzelných zvuků.

  Potkala jsem tento druh meditace poprvé a chci to všem doporučit také proto, že Dan a Jana dělají své hudební meditace s otevřeným srdcem a láskou. Pro lidi jsou schopni poskytnout vysoký profesionální a duchovní výsledek. Samotná meditace: atmosféra, otevřená srdce, spojení všech lidí v meditační místnosti.

  Hudební meditace vedená Danem a Janou má ještě jeden jedinečný efekt: jako všechna dobrá hudba - zůstává uvnitř vás po dlouhou dobu, doprovázející proces vaší vnitřní duchovní transformace.

  NEO PEOPLE jsou lidé s novým vědomím, ekologickým myšlením a otevřeným srdcem. Když potkáte takové lidi, chápete, že je to znamení, že jste na správné cestě. Potkávám takové lidi čím dál víc a Dan a Jana jsou jedněmi z nich. Lidé, kteří jsou připraveni sdílet svá otevřená srdce s jinými lidmi prostřednictvím toho, co opravdu vědí a co dělají. Skrze nové vědomí a touhu to sdílet s ostatními!

  Děkuji, s láskou Victoria

 • Milá Jani a Dane,

  Ráda bych Vám moc poděkovala za skvělou harmonizační a léčivou letní dovolenou v Lázních Roztěž.

  Měli jsme se báječně - zpívali jsme, bubnovali, hráli na didžeridu, tibetské mísy i na kytaru. O bříška se nám starala skvělá kuchařinka Rawstlinka.

  Z dovolené jsem se vrátila krásně v klidu, odpočatá a neustále si zpívající. Už se moc těším, že se s Vámi a snad i s dalšími účastníky sejdeme v Dajáně na některých dalších akcích.

  Ještě jednou moc díky za krásný společný čas.

  Zuzka

 • S Danem a Janou se dobře známe již mnoho let, nedávno jsme se nečekaně potkali i profesně. Na firemním školení, které jsem s kolegou vedl, byla v rámci večerního programu jejich "zvuková masáž". Po krátkém seznámení a představení jsme se ponořili do tónů - Dan a Jana nás tóny vedli citlivě a zároveň hluboko.

  Od účastníků přišla na masáž jen pozitivní zpětná vazba - sdíleli o hudebním zážitku i příjemném uvolnění a odpočinku. A také si všimli (někteří možná poprvé v životě), že "neviditelný" zvuk může mít fyzickou sílu a zároveň dokáže naše fyzické tělo úplně rozpustit.
  Z lektorského pohledu bylo pro mě zajímavé, že tato zvuková vsuvka mnoho věcí uvolnila - na druhý den školení pokračovalo velmi plynule a hezky.

  Martin Švihla, lektor, kouč (www.martinsvihla.cz)

 • Jani, Dane, děkuju moc za seminář. Byl fantastický a gongová i dešťová meditace s mořským příbojem ve mně zanechala nezapomenutelný krásný otisk. Zpívání bylo také nádherné. Děkuju, děkuju, děkuju. A skupina byla opravdu vynikající i místo.

  Mějte se krásně a těším se na vás.

  Ahoj

  Daniel

 • Moc děkuji za celý víkend, ještě teď si tak jedu na vlně blaženosti a mám úsměv na tváři. Bylo to skvělé, skvělé, skvělé .... Posílám moc pozdravů a Danovi děkuji za jeho rozlučkový hrdelní zpěv.

  :-) Dana

 • Pro některé je hra na hudební nástroje a zpěv zdrojem radosti, jiných se zmocňuje úzkost jen při pomyšlení, že by měli zazpívat před jinými lidmi nebo rozeznít například tibetskou mísu. Donedávna jsem patřila mezi ty druhé, ale po účasti na dvoudenním semináři Léčivé tóny se můj postoj zcela změnil. Dosud jsem před zvuky většinou spíše utíkala do ticha, ale teď se mi naskytla možnost poznat jejich léčivost. Seminář nabízí bezpečné, přátelské prostředí, kde je možné si pod odborným vedením zcela nenásilně vyzkoušet všelijaké ne zcela obvyklé hudební nástroje a žasnout nad tím, co se v člověku skrývá a co všechno dokáže vnímat. Když k tomu přidáme zpívání manter, meditace a vzájemné sdělování zkušeností v příjemně naladěné skupině, vznikne báječná, originální a vysoce relaxační zážitková koláž, kterou můžu všem jen a jen doporučit.

  Viola

  Léčivé tóny - Viola

 • Hezký večer, sdílím své zážitky a postřehy z/po víkendu "Léčivé tóny".
  Včera jsem měla zvýšenou citlivost na zvuk a poznala jsem to až doma, kde mám ticho. Slyšela jsem žárovku vydávat nějaký šumivý zvuk, všechny zvuky zvenčí jakoby byly až uvnitř bytu. To bylo hodně zajímavé. A dneska jsem měla moc pěkný den ... ráno jsem si doma vytáhla kartu na tento týden a byla to hudba :-) V kanceláři jsem šla kolem zapnuté televize na chodbě a byl tam nějaký film o dětech co se jim kouzelnou mocí zvýšila citlivost sluchu. Když šla kolem známá a byla překvapená tím, že zírám na televizi, tak jsem to shrnula slovy: děti, zvuk a pavouk :-) A to jsem všechno během toho víkendu měla na semináři. Na konci dne jsem si pak v kuchyňce něco pobrukovala a muž co tam byl se mnou, se na mě překvapeně usmál a laskavě říkal něco v tom slova smyslu " to je vážně dlouho co jsem viděl někoho si takhle pobrukovat" a měl z toho zjevnou radost :-)
  Moc se mi líbí jak jste autentičtí, otevření, přiměřeně usměrňující a lidští. To mě fakt baví. Mám ráda takové ty zázraky všedního dne, kdy se něco děje jen proto, aby se potom událo něco jiného, většího. Děkuji za krásný zážitek a těším se na lednové pokračování Léčivých tónů :-)
  Míša

  Zážitky a postřehy z víkendu "Léčivé tóny"

 • Osobně jsem měla hodně hlubokých zážitků, pohnutek a vjemů na mnoha úrovních. Asi nejsilnější kombinace pro mě byla sobotní meditace a následně zpívání mantry. Vytáhla jsem si kartu "děti". Tuto kartu si tahám už rok a stále se snažím najít smysl a proč zrovna já. Nedávno jsem se dostala k tématu posvátných poslání duše a jedním z nich je dát život = mít děti, což je všeobecně známo. Načež to přednášející doplnil větou, nebo být učitelem a ochráncem dětí, pro ty, co děti z jakéhokoli důvodu nemají. Ta věta mi vytanula na mysli při zpívání té mantry a v tu chvíli se změnil svět. Ta místnost byla najednou zalitá světlem a plná duší malých dětí. A jak jsme zpívali, tak jsme je hladili a vyživovali. Mě se najednou aktivovaly ruce a až fyzicky jsem hladila děti co mi ležely na klíně. Úplně jsem cítila jak skrze mě proudí taková ta jemná energie matky boží. To bylo tak čistý, nádherný a dojemný. Procházely mnou informace o tom, že jsou to duše živých dětí co někde trpí válkou a přírodní katastrofou, pak i těch co trpí jinak... nezneuznané děti boží, mrtvě narozené, potraty a mnoho dalších. Bylo to nějak neskutečně zesíleno, že se všechny ty roviny prolnuly. Ten závěr byl hluboce žehnající, nejenom posvátný, ale fakt požehnání. Jak pro nás, tak pro ně. Ještě teď mi tečou slzy dojetím nad tou laskavostí, když si na to vzpomenu. Moc děkuju. Míša

  Karty, meditace a mantry...

 • Ahoj Janičko, Věrko a Dane,

  taky jsem se teprve dnes dostala k tomu, abych reagovala na Váš e-mail.
  Tak hodnocení LHD - prostě super !!! Moc jsem si to užívala - každý okamžik - krásná příroda (zjistila jsem, že není problém chodit naboso v lese - pro mne dosud nepoznaný zářitek), brouzdat se ranní rosou a jehličím, to ticho a jen zvuky lesa. Hotový balzám na duši. V této souvislosti byl pro mne nádherný okamžik, když jsme byli na našem paloučku a jen poslouchali les a do toho jste se pak začali přibližovat a hrát na píšťaly. Když jsem si to teď vybavila, úplně se mi udělala "husí kůže".
  K samotnému programu nemám žádné připomínky - jen samá pozitiva, bezvadný bubenický workshop - nejen koza jede, pes jde, ale i co se mi neustále drží v hlavě a dost často se mi vybavuje, byl rytmus "chudáka Kroupu kousla moucha".
  Vrcholem všeho pak byly meditace s gongy, to je prostě nepopsatelný zážitek. Ta poslední před odjezdem byla tak silná, že jsem se musela trochu "proplesknout", než jsem sedla do auta, abych se vrátila do reality a byla schopná řídit.
  Velice jsem oceňovala, že jsme si mohli po večerech hrát v meditační místnosti na vše, co bylo k dispozici. Připadala jsem si jak malé dítě, které se nemůže nabažit nové hračky :)
  No a relax ve vířivce, dobré jídlo, myslím, že i dobrá parta lidí, tak to jen dokreslovalo všechny ty pozitivní vjemy z celé dovolené.
  A za to všechno bych Vám Jani, Věrko a Dane chtěla moc poděkovat. Udělali jste tomu všemu skvělou atmosféru pohody, klidu, relaxace. Děláte to moc dobře a dělejte to dál, ať je více spokojených, uvolněných a pohodových lidí. Ať je ten svět krásnější, láskyplnější a vůbec ať je ta naše planeta skvělé místo k žití.

  Přeji Vám, ať brzy najdete to pravé místo, kam byste se přestěhovali i s Dajánou. A těším se na naše další shledání.

  Ještě jednou děkuji.

  Dana

  Dana - Letní dovolená

 • Milí průvodci krajinou hudební, Jano, Věrko, Dane,

  děkuji vám, díky patří také všem hudebním nástrojům, které jsem mohla během hudební dovolené v prostředí Jizerských hor poznat. Děkuji všem milým účastníkům za příjemně strávený čas a děkuji i své intuici, která mě dovedla k tomu se na tuto dovolenou přihlásit. Ačkoliv to byly kroky vedoucí do hudebních krajin neznáma, domů jsem se vrátila jako z lázní – odpočatá a zamilovaná hned do několika hudebních skvostů, které si přeji mít a kouzla jejich melodie posílat do světa dál. Za pár dní to bude měsíc od chvíle, co jsme se potkali v  hotelu Amantis, a tak se těším na další setkání s vámi, protože při vzpomínce na těch pár dní se mi rýsuje úsměv na tváři, prostě „koza jede a pes jde“ do DAJÁNY

  Krásné letní dny,

  Pavla

  Milí průvodci hudební krajinou

 • Milí andělé,
  chtěla bych Vám touto cestou moc poděkovat za nádhernou malou (a přece
  jen velkou) hudební dovolenou! Byl to můj nejlépe strávený víkend v životě.
  Nejen, že jsem potkala ty správné lidi, zažila spoustu nových zážitků a
  pocitů, seznámila se s úžasnými nástroji... ale hlavně jsem poznala zase
  o trochu víc sebe.
  Našla jsem své potřeby, pocity tam někde hluboko, které potřebovaly ven.
  A to především díky šamamskému bubnování a rituálu. Opravdu něco silného
  a neuvěřitelného.
  Buben, který tu cestu se mnou začal je doma a jsem za něj moc ráda. Co
  mě ještě hodně dojímalo, bylo závěrečné loučení. Tolik upřímých objetí a
  šťastných zářivých lidí jsem ještě nezažila. Ještě dva dny po víkendu
  jsem byla v jakémsi tranzu a nevnímala svět. Zajímavé je, že můj
  neposedný syn (20.měs) byl v tom jakémsi stavu také, odpočíval se mnou,
  asi cítil ten klid, co jsem si s sebou přinesla?... Za to všechno Vám
  moc děkuji a těším se na další setkání. Přeji Vám hodně štěstí a
  úspěchů nejen v tom Vašem poslání, ale i v životě! :)

  S úctou Maruška z Teplic 
   

  Maruška z Teplic

 • Milá Jano a Dane,

  po Hudební dovolené se dosud cítím tak nějak jinak, stále ve mně spousta věcí doznívá a zraje. Bylo to pro mě moc obohacující, zjistila jsem, že je spousta věcí, které se dají dělat i jinak a bez kterých se dá žít a myslím, že tak to bude i nadále pokračovat, že přijde spousta nových, jiných věcí i lidí do života. Tak nějak se ve mně probudil lepší přístup k práci a i k lidem. Zpívám si a hlavně se seznamuji se svou novou Zpívající mísou :-). Vykládala jsem své zážitky kamarádce, protože ji to zajímalo a vypadá to, že se zúčastníme na podzim víkendového semináře v Praze. Za Makko ho děkuji, již několikrát jsem po ránu cvičila a musím říci, je to paráda :-).

  Přeji krásné letní dny plné pohody a radosti. Klárka

 •  Ahoj Dane a Jani, na Vašem semináři se mi moc líbilo, jen mám tu smůlu, že mi to většinou dochází až zpětně, takže jsem rád, že Vám to mohu teď napsat. Nejvíce jsem byl nadšený z indiánského obřadu, kdy jsme bubnovali v kruhu.  Bylo by fajn mít kolem sebe skupinu lidí, se kterými by se takový obřad mohl provádět pravidelněji. Moc se mi také líbilo zpívání manter a meditace s tibetskými mísami. Zajímavý vjem jsem zaznamenal první den po semináři, kdy jsem měl úplně rovná záda, aniž bych je musel vědomě rovnat a držet vzpřímené. Normálně mi to dá celkem dost úsilí se srovnat a v ten den jsem byl úplně jak svíčka bez vynaložení úsilí. Nevím zda to bylo ranním cvičením orgánové sestavy, či to způsobily meditace a zpěvy manter.

  Ještě jeden dojem bych chtěl uvést,  v neděli po semináři, kdy jsem se šel projít do lesa a na palouček, kde jsme meditovali, tak jsem u sebe zaznamenal pocit jemnějšího vnímání lesa, vědomí jeho posvátnosti a propojenosti s námi.

  Večery u ohně a kytary se mi také moc líbily, uvědomil jsem si jak je  fajn, takhle s ostatními posedět a zazpívat si, prožít pocit sounáležitosti. Děkuji také za zaslání fotek a cvičení orgánové sestavy. Bylo by toho ještě hodně co psát, ale pomalu se rozloučím.

  Mějte se krásně. S pozdravem Michal

 • Jani a Dan ahojte,
  ten vikend mi urobil velmi dobre na dusi. Neviem ake daleke to moze mat dopady, ale mam pocit, ze pocujem u ludi co hovoria... Akoby pocujem "za to ", co hovoria... Predtym som vnimala ta ich slova len ako slova. Teraz vnimam ton hlasu a ich vnutornu vibraciu... Dalsia velmi pozitivna vec bola, ze mi nejak podskocilo srdce mam pocit... Tou silnou mantrou
  Ho´oponopono a bubnovanim na konci. Dozvuky mam este stale. Zacala som si doma spievat, co som nikdy nerobila a chytila opat do ruk moj zapraseny samansky bubon. Dobra praca Cadovci :)))) Budem v dobrom spominat.
  Krasne dni a zostavam v kontakte a verim, ze sa zas niekedy uvidime.

  Jana

 • Ahoj Dane a Jano,
  myslím na vás, chtěla jsem napsat pár řádků, ale stále to odsouvám... :-) Ten návrat zpět do reality (a navíc do města) je vždy drsný... Tak si ještě užívejte na horách, také se snažíme co nejvíce času trávit v přírodě a HLAVNĚ - více chodit bosí!!!
  Cítím se moc dobře, poslední dny pro mě byly hodně intenzivní a muzikoterapie také, především mým zážitkem při závěrečné relaxaci. Děkuji ještě jednou. Byla to pro mě obrovská zkušenost. Občas není jednoduché sdílet takové hluboké prožitky a procesy, kterými si procházíme, ne všichni jsou tomu otevření. Na druhou stranu je to inspirující, kdo je připraven rozšíří si obzory, kdo neni, tak neni :-). Důležité je také bezpečí skupiny, pokud jsou ostatní lidé podobně naladěni, je snažší se otevřít :-)
  Celý víkend byl moc příjemný, vznášel se na vlnách úžasných tónů a vibrací. Nádherné prostředí a příroda umocňovala tento zážitek. Byla jsem moc ráda i za zpívání manter. Před rokem jsem chodila na kundaliní jogu, kde se také zpívaly mantry, byl to skvělý zážitek.... a vy jste mi opět připomněli jak je nádherné, když se skupina naladí na stejné vibrace a spojí se v jedno pomocí zvuku. Stejně jako např. při společném bubnování...
  Děkujeme za krásný víkend. Věřím, že se ještě uvidíme... A ještě jsem chtěla napsat, že vaše největší síla je v tom, že všechny ty krásné věci děláte spolu, skvěle se doplňujete  a jste při tom šťastni :-)

  Mějte se krásně. Karolína

 • Milá Jano a Dane, vřele děkuji, mám na Vás všechny krásnou vzpomínku. Cítila jsem, že zase žiji. Dnes mě navštívily děti z vesnice a jelikož mám několik hudebních nástrojů, tak mě mile překvapilo, že místo her a hraček si vybraly hudební nástroje a začaly bubnovat a hrát. A díky Vám jsem věděla jak jejich hru ukočírovat, aby z ní měly hezký pocit. Již se těším na naše další setkání. Šetřím momentálně na mísy a jako masérku mě fascinovalo rezonanční lehátko.

  S přáním prožití krásných letní dní Iva

 • Ahoj Dane a Jani!
  Děkuji za orgánovou sestavu. Jsem ráda, že jste dvě krásné bytosti v jednom a těším se ze svého nového nástroje - sundrumu.
  Hned ve čtvrtek jsem s ním natěšená vyběhla na nejbližší kopec. Mám zde několik míst na pískovcových vyhlídkách do labského kaňonu, kde ráda medituji. Bylo to krásné spojení - já, příroda a zvon. Ani mi nevadilo, že mě předešlý den na kole pokousal pes (lehce) a omylem jsem si stoupla do mraveniště. I dětem na táboře se zvon líbil. Je vidět, že děti jsou opravdu čistější duše,
  některé jsem si už získala na plánovaný hudební kroužek. Prostě od setkání s tolika novými přáteli jsem plná energie a mám chuť dělat změny, upravuji své priority. Děkuji a mějte co nejkrásnější dny.

  Iva z Děčína

 • Od naší společné dovolené se vezu na pocitu radosti a štěstí. :-) Stále tančím s Buddhou. Nová druhá větší mísa se mi včera roztočila v lese poprvé a najednou a skoro úplně sama. Tak mě překvapila, že jsem ji skoro pustila. Ale byla jsem evidentně překvapena jen já, mísa byla v pohodě. :-D  Těším se, až si naladím kantele. Takže trala lá lááá - ano. Teď mě napadá, že bych mohla v lese vyzkoušet uuuuuuoooooooaaaaaaeeeeeeeeeiiiiiiiiiiiiii. Zatím nikdo neprotestoval proti mísám, poposunu se dál. :-D Prostě léto a ještě navíc prázdniny mám letos moc hezké. Načasování léčivých tónů a vířivky na jejich začátek bylo dokonalé. Nabíjím si akumulátory. Děkuji Vám ... i když se to do písmenek moc nevejde.

  Mějte krásné a pohodové další dny. Martina

 • Ahoj Jano a Dane. Chteli jsme jeste jednou podekovat za program o vikendu. Delate svoji praci velmi dobre, nebyl jedinny moment, kdy by nebylo vse uplne dokonale. Preji Vam at se dari.

  Budeme se tesit nekdy ma videnou. Petr

 •  

  Každý den vzpomínám na těch nádherných pět dnů s Vámi, bylo to báječné a teď si Vás alespoň pouštím na CD. Hned jak přijedu do Prahy, tak se u Vás stavím v Dajáně, bylo by báječné, kdyby bylo zrovna zpívání. Budu moc ráda, když mi budete posílat program, třeba bych si mohla naplánovat cestu do Prahy. Ještě jednou děkuji za ošetření mé unavené duše a těším se na další setkání.

  Jana

Stránky

Kalendář akcí

17. 07 | Středa | 18:00
aneb MUZIKOTERAPEUTICKÉ SOUSTŘEDĚNÍ  pro dajánovské příznivce, přátele a kamarády... a nově taky pro všechny opravdové zájemce o muzikoterapii,...
27. 07 | Sobota | 10:00
Kdy jít hledat vizi K přechodovému rituálu Hledání vize nás přivádějí nejčastěji zlomové okamžiky našeho života, přechod do dospělosti, opouštění...
22. 08 | Čtvrtek | 18:00
CESTA (do) SRDCE Zvukové lázně Dajána Roztěž u Kutné Hory CESTA (do) SRDCE je intenzivní setkání se sebou samým, s hudbou našeho srdce, cestou...
03. 09 | Úterý | 19:00
Místo konání: Roztěž čp 26 u Kutné Hory Přijďte si zazpívat, zameditovat nebo jen poslouchat, odpočinout si, uvolnit se, naladit se, pobýt v kruhu...
08. 09 | Neděle | 18:00
VEČERNÍ ŠKOLA CELOSTNÍ MUZIKOTERAPIE je cyklus deseti večerních setkání, kde se budeme každý měsíc věnovat nějakému tématu, nástroji, technice či...

Přátelé