VIDEA z FESTIVALU - ZMĚNA PARADIGMATU

FESTIVAL ZMĚNA PARADIGMATU

& OSLAVA 10 LET DAJÁNY

25 . 6. 2022 kino Dlabačov, Praha

VIDEA Z FESTIVALU NALEZNETE ZDE

Zahájení festivalu: Dan a Jana Čadovi a Tomáš Mach

Pjér la Šé´z a Lucie Havlínová - O VZTAZÍCH A ZMĚNĚ PARADIGMATU

Další videa připravujeme

PROGRAM:

festival ZMĚNA PARADIGMATU - 25.6.2022, kino Dlabačov

 

09:00 – 10:00 Otevření sálu

 

10:00 – 10:15 Zahájení festivalu - Simona Babčáková, Jana a Dan Čadovi

10:15 – 10:45 Tomáš Mach

10:45 – 12:00 Pjér la Šé´z a Lucie Havlínová

 

12:15 – 12:45 Přestávka

 

12:45 – 13:15 Petr Piňos a Jan Slovák

13:15 – 14:45 Simona Babčáková

 

14:45 – 15:15 Přestávka

 

15:15 – 15:45 Patrik Kee

15:45 – 17:00 Eva Césarová a Lucie Havlínová – Psychedelické poznání

 

17:00 – 17:30 Přestávka

 

17:30 – 18:00 Veronika Diamantová & Písně Země

18:00 – 18:45 Viliam Poltikovič

18:45 – 19:45 Film Světlo duhy

 

19:45 – 20:15 Přestávka

 

20:15 – 20:30 Miniworkshop hry na brumli - Jana a Dan Čadovi

20:30 – 21:45 Jan Vojáček

21:45 – 22:00 Společné ukončení festivalu

 

Po celý den možnost občerstvení od společnosti Hodně Dobré Jídlo.

Uvedené časy jsou orientační, změna programu (a paradigmatu) vyhrazena :o)

 

ÚČINKUJÍCÍ:

Jan Vojáček

Ve své praxi propojuje vědecké poznatky o komplexním fungování lidského organismu a individuální přístup. Za pomoci funkční medicíny vede své klienty k uzdravení a rovnováze. Během lékařské praxe pochopil, že pokud chce člověka skutečně uzdravit, musí najít příčiny onemocnění, které jsou často skryté v jeho osobním příběhu. S tímto přesvědčením přichází každý den do své ordinace, klidný a připravený pomáhat lidem s otevřeným srdcem a vědomou myslí.

Patrik Kee

Patrik Kee je umělec, který dokáže během pár minut strhnout publikum velmi nenásilnou formou do úžasného světa jeho srdce, tónů, hudebních vln, ozvěn a nečekaných zvukových proměn. Způsob, jakým Patrik Kee svou tvorbu na koncertech na posluchače přenáší, míří neomylně přímo do jejich srdcí a otevírá v nich bezeslovný rozhovor s jejich krásným vnitřním Já - sami se sebou.

Simona Babčáková

Simona Babčáková je známá herečka, která kromě toho, že je dlouhodobou členkou dejvického divadla a má na kontě své tvorby seriály jako Comeback, Neviditelní či Čtvrtá hvězda a filmy jako Zoufalci, U mě dobrý, Nestyda, Největší z Čechů nebo Díra u Hanušovic, také improvizuje, moderuje, lektoruje a přednáší. Celým dnem nás bude provázet svým jiskřivým humorem a ušlechtilá témata bude uzemňovat svými glosami, jak jsme u ní zvyklí.

Pjér la Šé´z

Provozuje soukromou psychoterapeutickou praxi, ve které doprovází své klienty na jejich cestě při hledání a realizaci osobní svobody. Dlouhodobě spolupracuje s Jaroslavem Duškem v divadle Vizita a v představeních Čtyři dohody a Pátá dohoda. Působí v kapelách Rakousko-Uhersko a Dopyjem a pudem. Vydal zatím pět knih - psychologickou studii Indián - zpráva o archetypu, hlubinný román o hledání sebe sama Den svatého Ignora, novelu ve stylu realistického vizionářství Cesta, hlubinnou studii Psychologie souhlasu a současný román Zmrdztvýchvstání.

Lucie Havlínová

Více jak 15 let se aktivně věnuje spirituální praxi. Její studium filozofie a teologie na Karlově Univerzitě přerušily cesty do Amazonie, kde opakovaně procházela učením tamějších domorodých kmenů ve formě dietování s rostlinnými učiteli. Před několika lety společně se Štěpánem Bakem založila projekt SARAVÁ a Saravá foundation nadační fond, které slouží k podpoře brazilských indiánů a udržitelnosti jejich způsobu života. V Brazílii je součástí různých šamanských synkretických církví a je také činnou v linii Umbanda. Podílí se na globálních projektech, které vedou ke kultivaci a šíření moudrosti domorodých kmenů, propojení člověka s přírodou a především duchovní stránkou bytí.

Eva Césarová 

Adiktoložka, studentka doktorského programu na Filozofické fakultě, katedře religionistiky a Klinice adiktologie Univerzity Karlovy. Zabývá se rituálním využitím psychedelik v českém kontextu. Spoluzakladatelka České psychedelické společnosti a Nadačního fondu Sarava sloužícího k podpoře brazilských indiánů a amazonského pralesa. Organizátorka akcí s psychedelickou tématikou, mediální zástupkyně psychedelického výzkumu v Národním ústavu duševního zdraví a PSYRES Nadačním fondu pro výzkum psychedelik.

Psychedelické poznání: vědomé vědomí (Eva Césarová a Lucie Havlínová)

Renesance užívání psychedelik doslova otřásá soudobou společností. Jakoby šla ruku v ruce s narůstajícím počtem pacientů s duševními problémy. Přitom věda stále příměji poukazuje na potenciál těchto látek pro léčbu duševních onemocnění, a stejně tak můžeme sledovat zvyšující se zájem o sebepoznání a léčení skrze tradiční rituální užití. Lucie a Eva přináší dvě perspektivy vycházející z rozdílných rámců, které reprezentují - tradiční cestu domorodých kmenů a aktuální psychedelické obrození v odborných kruzích.
Co je to, co nám psychedelické poznání ukazuje? Jak jej můžeme co nejadekvátněji uchopit, tak abychom maximálně uplatnili jeho potenciál? Má psychedelická zkušenost své místo v této době transformace?

SVĚTLO DUHY film VILIAMA POLTIKOVIČE

Režisér dokumentárních filmů, kameraman, fotograf a cestovatel. Natočil přes 140 filmů, ve kterých se zabývá tématy spirituality a víry v různých podobách. Hlavním motivem filmu je hledání duchovního rozměru v hudbě i v denním životě. Názory významných duchovních představitelů a alternativních hudebníků z celého světa se prolínají s ukázkami působivé hudby, která sama v sobě nese toto poselství. Mezi účinkujícími je např. Eduard Tomáš, Rúp Verma, Gonsar Rinpočhe, Iva Bittová, Stephan Micus, David Hykes atd.

Tomáš Mach

Houslista, skladatel, pedagog. Jeho hudební kompozice jsou crossoverem mezi klasickou vážnou hudbou, jazzem, bluegrassem a různými druhy world music. Učil na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a na Bangkok Symphony Music School v Thajsku. Působil ve swingovém orchestru Melody Makers Ondřeje Havelky, v Severočeské Filharmonii Teplice a v Bangkokském symfonickém orchestru. Koncertuje po celém světě a v posledních letech intenzivně spolupracuje s japonskou zpěvačkou a klavíristkou Hiroko Matsumoto, se kterou vydal několik CD.

Jan Slovák a Petr Piňos - Paběrky

Kratičké příběhy z časů, kdy lidé a duchové měli k sobě blíž. Moudrost i radost čajového lístku. Z knížky Nepotřebné paběrky staré Číny a Japonska čte Jan Slovák v hudebním podnebesí Petra Piňose. Knížku přeložil z ruštiny Hubert Krejčí, vydal Krystal. Foto: @ellslovak

Veronika Diamantová

Zpěvačka, skladatelka a hudební pedagožka. S Veronikou Doležalovou tvoří hudební duo Písně Země. Po absolutoriu na pražské konzervatoři se věnovala především jazzu. Zpívala v kapelách Sofajazz a Duende a hostuje v bubenicko-transovním uskupení Létající koberec. Založila ženský kruh Divěna a vede šamanské semináře. Je zakladatelkou, majitelkou a uměleckou ředitelkou hudební školy „Malý muzikant“, kde vytváří výukovou koncepci pro nejmenší děti.

Lektoři: 

MUDr. Jan Vojáček

Během lékařské praxe jsem pochopil, že pokud chci člověka skutečně uzdravit, musím najít příčiny onemocnění, které jsou často skryté v jeho osobním příběhu. Právě to mě přivedlo k funkční medicíně.

Pjér la Šé'z

Pjér la Šé'z - provozuje soukromou psychoterapeutickou praxi, ve které doprovází své klienty na jejich cestě při hledání a realizaci osobní svobody. Dlouhodobě spolupracuje s Jaroslavem Duškem v divadla Vizita a v představeních Čtyři dohody a Pátá dohoda. S Ivetou Duškovou a Petrou Bílkovou účinkuje v představení Škola Malého stromu.

Simona Babčáková

Simona Babčáková je známá herečka, která kromě toho, že je dlouhodobou členkou dejvického divadla a má na kontě své tvorby seriály jako Comeback, Neviditelní či Čtvrtá hvězda a filmy jako Zoufalci, U mě dobrý, Nestyda, Největší z Čechů nebo Díra u Hanušovic, také improvizuje, moderuje, lektoruje a přednáší. Celým dnem nás bude provázet svým jiskřivým humorem a ušlechtilá témata bude uzemňovat svými glosami, jak jsme u ní zvyklí.

 

Patrik Kee

Zpěvák, hudební improvizátor.

Patrik Kee je umělec, který dokáže během pár minut strhnout publikum velmi nenásilnou formou do úžasného světa jeho srdce, tónů, hudebních vln, ozvěn a nečekaných zvukových proměn. 

Lucie Havlínová

Více jak 15 let se aktivně věnuje spirituální praxi. Její studium filozofie a teologie na Karlově Univerzitě přerušily cesty do Amazonie, kde opakovaně procházela učením tamějších domorodých kmenů ve formě dietování s rostlinnými učiteli. Před několika lety společně se Štěpánem Bakem založila projekt SARAVÁ a Saravá foundation nadační fond, které slouží k podpoře brazilských indiánů a udržitelnosti jejich způsobu života.

Eva Césarová

Adiktoložka, studentka doktorského programu na Filozofické fakultě, katedře religionistiky a Klinice adiktologie Univerzity Karlovy. Zabývá se rituálním využitím psychedelik v českém kontextu. Spoluzakladatelka České psychedelické společnosti a Nadačního fondu Sarava sloužícího k podpoře brazilských indiánů a amazonského pralesa.

Jan Slovák a Petr Piňos - Paběrky

Kratičké příběhy z časů, kdy lidé a duchové měli k sobě blíž. Moudrost i radost čajového lístku. Z knížky Nepotřebné paběrky staré Číny a Japonska čte Jan Slovák v hudebním podnebesí Petra Piňose. Knížku přeložil z ruštiny Hubert Krejčí, vydal Krystal. Foto: @ellslovak

Kalendář akcí

28. 03 | Úterý | 19:00
Místo konání: Roztěž u Kutné Hory Zpěv je přirozeností člověka... když jsme šťastní, je nám "do zpěvu" - když ne, něco není v pořádku... Naše...
07. 04 | Pátek | 09:00
Přátelé, kamarádi, příznivci, zveme Vás do Roztěže na PRAHUDO (pracovně-hudební dovolená) PRAHUDO je už pro většinu z Vás známý pojem. Přes den...
11. 04 | Úterý | 19:00
Místo konání: Roztěž u Kutné hory Večerní setkání s hudbou, která není úplně běžná. Dan a Jana Čadovi představí prastaré etnické, duchovní, obřadní...
17. 04 | Pondělí | 09:00
Zveme Vás do Dajány na individuální, párovou a skupinovou muzikoterapii. Působíme ve Zvukových lázních v Roztěži u Kutné Hory a každé sudé pondělí...
17. 04 | Pondělí | 18:00
Místo konání: studio K3, Karlovo nám. 3, Praha 2 Večerní setkání s hudbou, která není úplně běžná. Dan a Jana Čadovi představí prastaré etnické,...

Přátelé