VELEpraHUDO 2021

Velká letní hudební dovolená se mění na pracovně-hudební soustředění pro dajánovské přátele a kamarády :-)

24.7. - 28.7. 2021, Zvukové lázně Roztěž

 

 

Naši milí,

aby těch změn nebylo málo, tak vzápětí po pozvání na VeLePraHuDo ho musíme zrušit 

Dodávky objednaného materiálu i řemeslnické práce se nám nedaří zkoordinovat v domluveném čase a tak se všechno zpožďuje a posunuje a my bychom Vám nemohli zajistit dostatečné zázemí a pohodlí pro Váš pobyt v našich nových ZVUKOVÝCH LÁZNÍCH. Inu, zvykáme si, že změna je život a tak ty změny žijeme a učíme se je přijímat

Víkendové PRAHUDO 24.-25.7. ale zůstává v platnosti (jak jste asi pochopili, práce tu je zatím dost), tak klidně přijeďte. Je možné si víkend prodloužit (nebo přijet později) a zůstat zde až do středy 28.7.

Zázemí je u nás doma, strava zajištěna. Vemte si jen spacák, případně karimatku. Program je standardní - přes den práce (čištění lesa, úprava ohniště a obřadního kruhu, dělání dřeva, práce natírací, úklidové a zahradní...), večer muzika a povídání.

Další akce budeme plánovat, až bude opravdu hotovo a budeme vědět, že tu budete mít vše, co potřebujete.

Děkujeme za přízeň, mějte se bezvadně, těšíme se brzy na shledanou. Krásné léto

Dan a Jana - DAJÁNA

ZVUKOVÉ LÁZNĚ ROZTĚŽ

 

Další text je původní, tudíž mu nevěnujte pozornost. Je tu jen pro orientaci, co bylo (a zase bude) v plánu...

O víkendu 24.-25.7. bude klasické PRAHUDO (sobota i neděle lehká práce, večer jam), kdy budeme s truhlářem Petrem Hoblíkem Melicharem (a věříme, že i s Vámi všemi) dodělávat vybavení interiérů našich lázní.

Od nedělního večera začne letošní VeLePraHuDo. Začínáme 25.7. v 19 hod. večeří a pokračujeme od pondělního rána až do nedělního oběda 1.8. Plán je takový, že každý den dopoledne bude probíhat meditace prací (více v podrobném popisu na webu) a odpoledne budeme zpívat, hrát, povídat, meditovat a jamovat. Počítáme i se zajímavými hosty, kteří zpestří náš program a určitě uděláme i jeden volný den na individuální relax. 

Přátelé naši nejmilejší, v době velkých změn se výrazně mění i Vaše (naše) Dajána :-)
Po roce nucené odstávky (s občasnými poloilegálními akcemi) a následném přestěhování Dajány z Prahy do Roztěže, procházíme i vnitřními změnami a zráním u nás osobně a v Dajáně celkově. Vše by mělo spět ještě k lepšímu fungování a zkvalitnění našich akcí i terapií. S většinou z Vás se známe již dlouho a tak cítíme, že jste v tom s námi, že i Vy procházíte změnami a že se v létě setkáme v novém paradigmatu už nejen teoreticky, ale i prakticky. Už se tomu nedá vyhnout :-) Děkujeme za Vaši přízeň, sounáležitost a podporu. Děkujeme za Vás, že jste s námi. Jsme s Vámi.
Vzhledem ke zmíněným změnám a probíhající rekonstrukci "stodoly" jsme se rozhodli uspořádat toto léto pouze jedinou akci a to VELEpraHUDO. Devítidenní akce, volně propojí muzikoterapii, meditace, práci a aktivní i pasivní odpočinek. Zhruba asi tušíte o co půjde, nicméně zde lehce načrtneme možný program.
Akce je určena všem bývalým účastníkům letních či zimních hudebních dovolených. Podmínkou jsou základní zkušenosti s "naší" muzikoterapií.

Již z názvu lze vytušit, že se program bude skládat z pracovních meditací (čištění lesa, úprava ohniště a obřadního kruhu, stavění tee-pee, dělání dřeva, drobných prací natíracích, úklidových, zahradních a jiných), společných muzikoterapeutických aktivit (hudebních meditací, zpívání manter, společného hraní, improvizací, jamování a neustálého prohlubování zkušeností s léčivými hudebními nástroji) a pasivního i aktivního odpočinku (procházky, koupání, leháro, sport, povídání, sdílení atd.).

VeLePraHuDo tedy bude opět (jak už jste tradičně zvyklí) plné léčivých tónů, rytmů, vibrací, pohody, zábavy, radosti a sounáležitosti, ale také práce a pohybu a zároveň hlubokých prožitků, samoty a vnitřního ticha. Těšíme se, že zase potkáme „staré dobré známé“ a že si spolu užijeme krásné chvíle.

Udělejme si na sebe čas a dopřejme si opět něco ještě vyjímečného.  Užijme si zase úplně jinou dovolenou...

Co budeme dělat?

Kromě výše uvedeného budeme i cvičit, zdravě jíst, propojovat mozkové hemisféry, uvolňovat se a zklidňovat. Necháme působit hudbu na naše těla i mysl, propojíme se v rytmických cvičeních, v práci i při společném hraní a zpěvu. Budeme mít čas i sami pro sebe, na procházky, odpočinek a relaxaci. A jako vždy, uděláme prostor i pro Vás, s čím přijedete, o co se budete chtít podělit a sdílet s ostatními. Opět uděláme uprostřed týdne jeden volný den pro individuální program každého z Vás (který ale zároveň můžeme prožít společně :-)). Nespornou výhodou je okolní příroda, se kterou budeme v neustálém kontaktu.

Ubytování

Ubytování bude ve vlastním spacáku ve velké společné ložnici (cca 100m2), ale můžete spát i venku pod širákem, na terase či ve vlastním stanu. Pro náročnější účastníky domlouváme i možnost ubytování v pohodlném soukromí u sousedů. Podmínky upřesníme brzy.

Strava

Nedílnou součástí programu bude i tradičně skvělé a kvalitní stravování. Vzhledem k současným podmínkám (kdy zatím není možné vařit přímo na místě), bude vegetariánskou plnou penzi zajišťovat malá, rodinná (a námi již prověřená) catteringová firma ze sousední vesnice. Víme, že Rawstlinku nikdo nenahradí, ale Petr má letité zkušenosti a výborné reference. Vysoko nastavenou laťku nehodláme snižovat :-)

Místo konání

Když jsme hledali místo pro novou Dajánu a zároveň pro naše bydlení, bylo základní podmínkou těsné propojení s přírodou. To jsme našli na okraji vesničky Roztěž, v místě, které je na mapě označené názvem LÁZNĚ. K tomu už stačí dopsat ZVUKOVÉ a jsme doma :-)
Roztěž je výjimečná i tím, že se nachází téměř v geografickém středu Čech (u nedaleké obce Číhošť) a zároveň Evropy (v Kouřimi). Pro energii tohoto místa je podstatné, že pár metrů od našich zvukových lázní vznikl text české hymny. Podle historických pramenů se údolím Vrchlice (což byl potok, který je dnes zatopen přehradou), často procházel Josef Kajetán Tyl a okouzlen okolními přírodními krásami, napsal známý šlágr, kde voda hučí po lučinách a bory šumí po skalinách. Zde se nachází "domov náš" a  nová Dajána.
Navíc má tato "(polo)samota u lesa" několik dalších plus. Jednak zde nejsme rušeni žádným hlukem z okolí a zároveň máme volnost při našich hlasitějších aktivitách. Toto kouzelné místo je v těsném sousedství kapličky Panenky Marie Pomocné, která byla postavena na počest uzdravení slepého mládence, jež díky zázračné vodě z místního léčivého pramene prozřel. Od té doby se zde uzdravilo mnoho dalších lidí a konaly se zde významné poutě z Kutné Hory, která je vzdálená asi 7 km. Kutná Hora je zajímavá zejména architektonicky (např. chrámem svaté Barbory, Sedleckou kostnicí a celým starým městem), stříbrnými doly, významnou historií (kdy se o ní uvažovalo jako o hlavním městu Čech), ale taky široko daleko vyhlášenou domácí zmrzlinárnou a mnoha útulnými kavárnami a restauracemi. V blízkém okolí jsou také zámky Žleby, Kačina a další pamětihodnosti.

Co s sebou

- pohodlné oblečení dovnitř, ven i na práci
- uzavíratelná láhev na pití 
- lehká přikrývka (na meditace)
- polštářek či meditační sedák
- přezůvky
- spacák
- zápisník s tužkou na případné poznámky
- osuška (ručník)
- oblíbený hudební nástroj (pokud nějaký máte)

Přihláška

Kapacita akce je opět omezená (tentokrát na 18 lidí), tak s přihlášením moc neotálejte :-)
Kontakt pro dotazy a připomínky: mail: dancada@email.cz nebo mobil: 608 820 930

Přihláška na VELEpraHUDO 2021

Cena

Pro letošní variantu LEHUDA, složení účastníků a charakter akce jsme se rozhodli, že cena bude jen režijní, tj. ubytování a starava. Program je zdarma, resp. výměnou za práci :-)

Cena je jednotná, 600 Kč za noc, tj. 4.800 Kč za pobyt.

Zálohu 2000 Kč zašlete na účet 2100975007/2010. Jako variabilní symbol uveďte číslo svého telefonu.
Připomenutí a poslední informace dostanete mailem zhruba týden před akcí.

O víkendu 24.-25.7. bude klasické PRAHUDO (sobota i neděle lehká práce, večer jam), kdy budeme s truhlářem Petrem Hoblíkem Melicharem (a věříme, že i s Vámi všemi) dodělávat vybyvení interiérů našich lázní.

Od nedělního večera začne letošní VeLePraHuDo. Začínáme 25.7. v 19 hod. večeří a pokračujeme od pondělního rána až do nedělního oběda 1.8. Plán je takový, že každý den dopoledne bude probíhat meditace prací (více v podrobném popisu na webu) a odpoledne budeme zpívat, hrát, povídat, meditovat a jamovat. Počítáme i se zajímavými hosty, kteří zpestří náš program a určitě uděláme i jeden volný den na individuální relax. 

Dopravu z Prahy (i odjinud) můžete řešit spolujízdou. Adresa je Roztěž 26. Kdo máte místo v autě i Vy, kdo se chcete svézt, pište do události na facebooku a nebo na info@dajanapraha.cz. Parkování je přímo v místě. Kdo nechcete jet autem, dá se dojet vlakem do nedalekého Malešova nebo autobusem přímo do Roztěže.

 

Na shledanou se těší průvodci workshopem Dan, Jana a Věrka

Galerie: 

Kalendář akcí

20. 09 | Pondělí | 18:00
Místo konání: studio K3, Karlovo nám. 3, Praha 2 Zpěv je přirozeností člověka... když jsme šťastní, je nám "do zpěvu" - když ne, něco není v pořádku...

Přátelé