VELEHUDO 2023 (Velká letní hudební dovolená pro pokročilé)

aneb Muzikoterapeutické soustředění

pro dajánovské štamgasty, vytrvalce, oblíbence, přátele a kamarády smiley

 

30.7. - 6. 8. 2023, Zvukové lázně Dajána - Roztěž

VELKÁ LETNÍ HUDEBNÍ DOVOLENÁ

Hudební pobyt pro všechny, kdo už s námi absolvovali nějakou akci, je jim s námi dobře, chtějí si užít společného zpívání, hraní, improvizací, meditací, jamování a prohlubování zkušeností s léčivými hudebními nástroji.

Milí přátelé a kamarádi, už několikátým rokem pro Vás (i pro nás) pořádáme VELKOU LETNÍ HUDEBNÍ DOVOLENOU. Týdenní pobyt pro pokročilé (tzv. VeLeHuDo) bude opět plné léčivých tónů, rytmů, vibrací, pohody a zábavy, radosti a sounáležitosti, ale také hlubokých prožitků, procesů, poznání, ztišení a zklidnění. Těšíme se, že zase potkáme „staré dobré známé“ a že si spolu užijeme krásné chvíle.

Udělejte si na sebe čas a dopřejte si něco opravdu výjimečného.  Užijte si s námi úplně jinou dovolenou smiley

Co budeme dělat?

Budeme pokračovat v tom, co jsme dělali minule, budeme více a déle zpívat, hlouběji a efektivněji meditovat, více společně hrát a jamovat, budeme se opět nořit do zvuků a vibrací, cvičit, zdravě jíst, propojovat mozkové hemisféry, uvolňovat se a zklidňovat. Necháme působit hudbu na naše těla i mysl, propojíme se v rytmických cvičeních a při společném hraní a zpěvu. Budeme mít i dost času sami pro sebe, na procházky, odpočinek, relaxaci a sport. A taky uděláme prostor pro Vás, s čím přijedete, o co se budete chtít podělit a sdílet s ostatními.
Bude to kombinace pasivního i aktivního odpočinku, hlubokých prožitků, zkoumání a vnímání. Propojíme se se zvukem, sami se sebou, s ostatními navzájem, s okolní přírodou a s celým vesmírem...

8denní pobyt zahrnuje

 • Workshop s různými etnickými, obřadními a muzikoterapeutickými hudebními nástroji. Nebojte, i tentokrát Vám představíme nějaké nové hudební nástroje, nové techniky a cvičení.
 • Dechová cvičení, zpívání do čaker, zpěv manter a alikvótních tónů
 • Oblíbenou orgánovou sestavu Makko-ho 
 • Neodmyslitelné večerní hudební jamy
 • Plánujeme i nějaké zajímavé hosty a lektory - uvidíme, co se podaří domluvit 
 • Plnou vegetariánskou penzi, připravovanou výjimečným způsobem, od Evy Khaylové a pomocníka Zdeňka. Těšíme na ně a jejich precizně vymakané kulinářské výtvory :-)
 • V případě pěkného počasí budeme trávit hodně času v přírodě

Místo konání

Nové ZVUKOVÉ LÁZNĚ na okraji obce Roztěž. Na (polo)samotě u lesa. Ve středu republiky i Evropy. U kapličky Panenky Marie a léčivého pramene. V místě, kde vznikl text české hymny. Pár kilometrů od významného starobylého města Kutné Hory. Kousek od přehrady Vrchlice. Tam, kde je Ráj na Zemi :-)  

   

 

Strava

O naše žaludky se bude starat naše nejlepší kuchařka Eva Khaylová se svým nejlepším asistentem Zdeňkem Hornem (tzv. Gomasio team). Čeká nás tedy opět luxusní vegetariánská, pestrá, čerstvá, výživná a zdravá strava, převážně bezlepková a bezlaktózová. Kdo znáte, tak víte, že nic lepšího v gastronomii není. Kdo neznáte, dovolte si zažít :-) Pokud máte nějaké stravovací či dietetické požadavky, napište je do přihlášky.

Co s sebou

- pohodlné oblečení
- uzavíratelná láhev (nemusíte hlídat a kontrolovat hrnek)
- lehká přikrývka (při meditacích může být pocitově chladněji)
- polštářek či meditační sedák
- přezůvky
- zápisník s tužkou na případné poznámky
- osuška (ručník)

- oblíbený hudební nástroj, pokud máte

Přihláška

Upozorňujeme, že kapacita semináře je omezená na 16 lidí, tak s přihlášením moc neotálejte :-)

Místo vám bude rezervováno po uhrazení zálohy.
Kontakt pro dotazy a připomínky: mail: dancada@email.cz nebo mobil: 608 820 930

Přihláška na Letní hudební dovolenou

Cena

 Cenu za 8denní workshop jsme nechali za stejnou částku jako v předešlých letech. Zahrnuje program, ubytování ve společné „meditárně“ nad sálem, na pohodlné matraci s prostěradlem, ve vlastním spacáku a plnou vegetariánskou penzi. Kapacita je omezená na 16 míst, doporučujeme se přihlásit co nejdříve (za výhodnější cenu) :-)

Cena do 30.4. 8 900 Kč 

          do 6. 6. 9 400 Kč

        poté od 7.6. 9 900 Kč                      

Zálohu 2000 Kč zašlete na účet 2100975007/2010. Jako variabilní symbol uveďte číslo svého telefonu.

Možnost VIP ubytování v Chaloupce NEPAL HOUSE (kompletně vybavené, se sprchou, záchodem, povlečením a osuškami, v těsné blízkosti Zvukových lázní)
Doplatek k ceně semináře za 7 noci při obsazenosti: 1 člověk - 4000 Kč/os, 2 lidi - 2000 Kč/os, 3 lidi - 1400 Kč/os a 4 lidi - 1000 Kč/os.

Připomenutí a poslední informace dostanete mailem zhruba týden před akcí. 

Začínáme v neděli 30.7. volným příjezdem mezi 18 - 22 hod., rautovou večeří a prvním společným jamem. Oficiální zahájení workshopu bude v pondělí 31.7. v 9:30, takže kdo nemůže přijet v neděli, může dorazit v pondělí ráno. Končíme v neděli 6.8. přibližně kolem 14 hod. 

Dopravu můžete řešit spolujízdou. Adresa je Roztěž 26, 284 01 Vidice. Vy, kdo máte místo v autě i Vy, kdo se chcete svézt, pište do události na facebooku anebo na info@dajanapraha.cz. Parkování je přímo u centra. Kdo nechcete jet autem, dá se dojet vlakem až do nejbližší vesnice Malešov a odtud pěšky cca 3,5 km, ev.  bychom Vás případně přivezli, ale je potřeba se na tom dopředu domluvit.

Zrušení závazné přihlášky a storno podmínky:

 • Pokud zrušíte svoji závaznou přihlášku více než 14 dní před zahájením semináře, je zrušení bezplatné.
 • Pokud zrušíte svoji závaznou přihlášku méně než 14 dní před zahájením, je uhrazená záloha nevratná.

Co si odvezu

    • Další užitečné rady, návody a zkušenosti, jak se zklidňovat, harmonizovat a léčit zpěvem, rytmem a hudbou 
    • Kupu krásných zážitků, dojmů a pocitů z hlubokých meditací, společného hraní a zpívání, tance, procházek, sdílení...
    • Setkání se starými známými i novými, podobně naladěnými přáteli a kamarády 
    • Radost, pohodu, vnitřní klid a uvolnění

Časový harmonogram

Zahájení je tentokrát jiné.

Můžete přijíždět v neděli 30.7. v čase 18:00 - 22.00, kdy se ubytujete a zaregistrujete a můžete se připojit k prvnímu večernímu hudebnímu jamu. Večeře bude nachystaná v podobě rautu, takže jíst se bude průběžně. V případě nutnosti je (po dohodě) možné přijet v pondělí ráno, kdy se začíná s programem v 9:30.

 • 31.7. - 5.8. od 9:30 do 18:00 hod. workshop, po večeři volný program (individuální či společná zábava, procházky, sport, zpěv, tanec, jamování, osobní volno atd.)
 • 6.8. od 9:30 do 13:00 hod. workshop, potom oběd a odjezd

Na shledanou se těší průvodci workshopem Dan a Jana Čadovi.

Datum události: 
30. 07 | Neděle | 18:00 - 06. 08 | Neděle | 14:00
Doporučená cena: 
8 900 Kč - do 30.4.2023
9 900 Kč

Kalendář akcí

28. 03 | Úterý | 19:00
Místo konání: Roztěž u Kutné Hory Zpěv je přirozeností člověka... když jsme šťastní, je nám "do zpěvu" - když ne, něco není v pořádku... Naše...
07. 04 | Pátek | 09:00
Přátelé, kamarádi, příznivci, zveme Vás do Roztěže na PRAHUDO (pracovně-hudební dovolená) PRAHUDO je už pro většinu z Vás známý pojem. Přes den...
11. 04 | Úterý | 19:00
Místo konání: Roztěž u Kutné hory Večerní setkání s hudbou, která není úplně běžná. Dan a Jana Čadovi představí prastaré etnické, duchovní, obřadní...
17. 04 | Pondělí | 09:00
Zveme Vás do Dajány na individuální, párovou a skupinovou muzikoterapii. Působíme ve Zvukových lázních v Roztěži u Kutné Hory a každé sudé pondělí...
17. 04 | Pondělí | 18:00
Místo konání: studio K3, Karlovo nám. 3, Praha 2 Večerní setkání s hudbou, která není úplně běžná. Dan a Jana Čadovi představí prastaré etnické,...

Přátelé