VELEHUDO 2023 Velká letní hudební dovolená

aneb

MUZIKOTERAPEUTICKÉ

SOUSTŘEDĚNÍ 

pro dajánovské příznivce, přátele a kamarády... a nově taky pro všechny opravdové zájemce o muzikoterapii, meditaci, intuitivní hudbu, zpěv, přátelství, sdílení a spolupráci v novém paradigmatu.  

30/7 - 6/8 tradiční VELEHUDO - velká hudební dovolená

 

...A NEJNOVĚJŠÍ NOVINKA ZE VŠECH NOVÝCH NOVINEK:  

30/7 - 2/8 miniVELEHUDO 

Malá velká hudební dovolená - kratší verze VELEHUDA pro ty, kdož nemají celý týden volno a přesto si to s námi chtějí užít. Jedná se pouze o 4 místa na doplnění kapacity hudebního soustředění. Takže pište, volejte, mejlujte, dokud je čas! Do přihlášky napište "miniVELEHUDO". 

Cena je poloviční, takže 4.900 Kč. 

 

Hudebně-relaxačně-meditační pobyt pro ty, co už s námi absolvovali nějakou akci, stále je to baví a je jim s námi dobře, ale taky pro všechny, kdo mají opravdový zájem o muzikoterapii a setkání se se sebou samotným a chtějí si užít společného zpívání, hraní, improvizací, meditací, cvičení, jamování a prohlubování zkušeností s léčivými hudebními nástroji.

Zvukové lázně Dajána - Roztěž u Kutné Hory - vítejte v srdci Čech i Evropy

Milí přátelé a kamarádi, už několikátým rokem pro Vás (i pro nás) pořádáme VELKOU LETNÍ HUDEBNÍ DOVOLENOU. Týdenní pobyt NEJEN pro pokročilé (tzv. VeLeHuDo) bude opět plné léčivých tónů, rytmů, vibrací, pohody a zábavy, radosti a sounáležitosti, ale také hlubokých prožitků, procesů, poznání, ztišení a zklidnění. Těšíme se, že zase potkáme staré dobré známé i nové tváře a že si spolu užijeme krásné chvíle.

Udělejte si na sebe čas a dopřejte si něco opravdu výjimečného.  Užijte si s námi úplně jinou dovolenou smiley

Co budeme dělat?

Nebudeme se učit úplné základy, ale budeme pokračovat v tom, co jsme dělali dříve, takže budeme více a déle zpívat, hlouběji a efektivněji meditovat, více společně hrát a jamovat, budeme se opět nořit do zvuků a vibrací, cvičit, zdravě jíst, propojovat mozkové hemisféry, uvolňovat se a zklidňovat. Necháme působit hudbu na naše těla i mysl, propojíme se v rytmických cvičeních a při společném hraní a zpěvu. Budeme mít i dost času sami pro sebe, na procházky, odpočinek, relaxaci a sport. A taky uděláme prostor pro Vás, s čím přijedete, o co se budete chtít podělit a sdílet s ostatními.
Bude to kombinace pasivního i aktivního odpočinku, hlubokých prožitků, zkoumání a vnímání. Propojíme se se zvukem, sami se sebou, s ostatními navzájem, s okolní přírodou a s celým vesmírem...

8denní pobyt zahrnuje

 • Workshop s různými etnickými, obřadními a muzikoterapeutickými hudebními nástroji. Nebojte, i tentokrát Vám představíme nějaké nové hudební nástroje, nové techniky a cvičení.
 • Dechová cvičení, zpívání do čaker, zpěv manter a alikvótních tónů
 • Oblíbenou orgánovou sestavu Makko-ho 
 • Neodmyslitelné večerní hudební jamy
 • Zajímavé hosty a lektory
 • Lahodnou, zdravou, vyváženou, čerstvou, vegetariánskou stravu, připravovanou jedinečným způsobem a přístupem, od Evy Khaylové s asistencí Zdeňka Horna. Těšíme na ně a jejich precizně vymazlené kulinářské výtvory :-)
 • V případě pěkného počasí budeme trávit hodně času v přírodě

Místo konání

Nové ZVUKOVÉ LÁZNĚ na okraji obce Roztěž. Na (polo)samotě u lesa. Ve středu republiky i Evropy. U kapličky Panenky Marie a léčivého pramene. V místě, kde vznikl text české hymny. Pár kilometrů od významného starobylého města Kutné Hory. Kousek od přehrady Vrchlice. Tam, kde je Ráj na Zemi :-)  

   

Hostující lektoři a doplnění letošního programu 

JÓGA s Terezou Viktorovou

Tereza je lektorka jógy, bylinkářka, specialistka na staré čínské učení ham yu, feng shui, čínskou medicínu a kosmologii. Více o ní najdete na www.sily.cz. 

WIM HOF METODA s Filipem Zemanem

Certifikovaný instruktor Wim Hof metody nás seznámí s dechovým cvičením a osvědčenými postupy otužování podle světově uznávaného tvůrce této metody - Wima Hofa. Bližší info na www.filipzeman.cz. 

LUKOSTŘELBA s Janou a Danem

jako skvělá meditační technika a cvičení přesného záměru.

Strava

O naše žaludky se bude starat naše nejlepší kuchařka Eva Khaylová se svým dokonalým asistentem Zdeňkem Hornem (tzv. Gomasio team). Čeká nás tedy opět luxusní vegetariánská, pestrá, čerstvá, výživná a zdravá strava, převážně bezlepková a bezlaktózová. Kdo znáte, tak víte, že nic lepšího v gastronomii není. Kdo neznáte, dovolte si zažít :-) Pokud máte nějaké stravovací či dietetické požadavky, napište je do přihlášky.

Co s sebou

- pohodlné oblečení
- uzavíratelná láhev (nemusíte hlídat a kontrolovat hrnek)
- lehká přikrývka (při meditacích může být pocitově chladněji)
- polštářek či meditační sedák
- přezůvky
- zápisník s tužkou na případné poznámky
- osuška (ručník)

- oblíbený hudební nástroj, pokud máte

Přihláška

Upozorňujeme, že kapacita semináře je omezená na 16 lidí, tak s přihlášením moc neotálejte :-)

Místo vám bude rezervováno po uhrazení zálohy.
Kontakt pro dotazy a připomínky: mail: dancada@email.cz nebo mobil: 608 820 930

Přihláška na Letní hudební dovolenou

Cena

 Cenu za 8denní workshop jsme nechali za stejnou částku jako v předešlých letech. Zahrnuje program, ubytování ve společné „meditárně“ nad sálem, na pohodlné matraci s prostěradlem, ve vlastním spacáku a plnou vegetariánskou penzi. Kapacita je omezená na 16 míst, doporučujeme se přihlásit co nejdříve (za výhodnější cenu) :-)

Cena do 5. 5. ..... 8 900 Kč 

          do 6. 6. ..... 9 400 Kč

          do 9. 7. ..... 9 900 Kč     

  poté od 10. 7. ....10 500 Kč pro notorické nestíhače, opozdilce a nerozhodné :-)                      

miniVELEHUDO .... 4 900 Kč 

Zálohu 2000 Kč zašlete na účet 2100975007/2010. Jako variabilní symbol uveďte číslo svého telefonu.

 

Ubytování 

Ubytování je v prvním patře Zvukových lázní, ve společné "ložnici", kde je 16 pohodlných povlečených matrací. Takže si vezměte s sebou spacák (případně pro větší pohodlí deku a polštář). Malý polštářek je k dispozici zde. 

Za příplatek (200 Kč na celý pobyt) máme omezený počet povlečených dek a polštářů. Pokud o ně máte zájem, napište to do poznámky v přihlášce.  

Možnost VIP ubytování v soukromí, v dřevěné chaloupce NEPAL HOUSE pro 1-4 lidi. Kompletně vybavené ubytování, se sprchou, záchodem, povlečením a osuškami, v těsné blízkosti Zvukových lázní.
Doplatek za VIP ubytování k ceně semináře za 7 noci při obsazenosti: 1 člověk - 6000 Kč/os, 2 lidi - 3000 Kč/os, 3 lidi - 2000 Kč/os a 4 lidi - 1500 Kč/os.

Připomenutí a poslední informace dostanete mailem zhruba týden před akcí. 

Začínáme v neděli 30.7. volným příjezdem mezi 18 - 22 hod., rautovou večeří a prvním společným neformálním hudebním jamem. Oficiální zahájení workshopu bude v pondělí 31.7. v 9:30, takže kdo nemůže přijet v neděli, může dorazit až v pondělí ráno. Končíme v neděli 6.8. přibližně kolem 14 hod. 

Dopravu můžete řešit spolujízdou. Adresa je Roztěž 26, 284 01 Vidice. Kdo máte místo v autě nebo kdo se chcete svézt, pište do události na facebooku anebo na info@dajanapraha.cz. Parkování je přímo u centra. Kdo nechcete jet autem, dá se dojet vlakem do Kolína, Kutné Hory, Čáslavi nebo Uhlířských Janovic a odtud pokračovat autobusem do Roztěže. Nebo vlakem až do Malešova, odkud je to pěšky do Roztěže cca 3,5 km. Do Malešova pro Vás můžeme případně dojet autem, na čemž se musíme dopředu domluvit.

Zrušení závazné přihlášky a storno podmínky:

 • Pokud zrušíte svoji závaznou přihlášku více než 14 dní před zahájením semináře, je zrušení bezplatné.
 • Pokud zrušíte svoji závaznou přihlášku méně než 14 dní před zahájením, je uhrazená záloha nevratná.

Co si odvezu

    • Další užitečné rady, návody a zkušenosti, jak se zklidňovat, harmonizovat a léčit zpěvem, rytmem a hudbou 
    • Kupu krásných zážitků, dojmů a pocitů z hlubokých meditací, společného hraní a zpívání, tance, procházek, sdílení...
    • Setkání se starými známými i novými, podobně naladěnými přáteli a kamarády 
    • Radost, pohodu, vnitřní klid a uvolnění

Časový harmonogram

Zahájení je tentokrát jiné.

Můžete přijíždět v neděli 30.7. v čase 18:00 - 22.00, kdy se ubytujete a zaregistrujete a můžete se připojit k prvnímu večernímu hudebnímu jamu. Večeře bude nachystaná v podobě rautu, takže jíst se bude průběžně. V případě nutnosti je (po dohodě) možné přijet v pondělí ráno, kdy se začíná s programem v 9:30.

 • 31.7. - 5.8. od 9:30 do 18:00 hod. workshop, po večeři volný program (individuální či společná zábava, procházky, sport, zpěv, tanec, jamování, osobní volno atd.)
 • 6.8. od 9:30 do 13:00 hod. workshop, potom oběd a odjezd

Na shledanou se těší průvodci workshopem Dan a Jana Čadovi.

Doporučená cena: 
8 900 Kč - do 30.4.2023
9 900 Kč - do 7.7.2023
10 500 Kč - od 7.7.2023
4 900 Kč miniVELEHUDO

Kalendář akcí

27. 02 | Úterý | 19:00
Místo konání: Roztěž čp 26 u Kutné Hory Přijďte si zazpívat, zameditovat nebo jen poslouchat, odpočinout si, uvolnit se, naladit se, pobýt v kruhu...
04. 03 | Pondělí | 09:00
Zveme Vás do Dajány na individuální, párovou a skupinovou muzikoterapii. Působíme ve Zvukových lázních v Roztěži u Kutné Hory a každé sudé pondělí...
04. 03 | Pondělí | 18:00
Místo konání: studio K3, Karlovo nám. 3, Praha 2 Večerní setkání s hudbou, která není úplně běžná. Dan a Jana Čadovi představí prastaré etnické,...
12. 03 | Úterý | 19:00
Místo konání: Roztěž u Kutné hory Večerní setkání s hudbou, která není úplně běžná. Dan a Jana Čadovi představí prastaré etnické, duchovní, obřadní...
22. 03 | Pátek | 18:00
Prožitkový seminář s praktickou výukou muzikoterapie Na tomto semináři se naučíme využívat léčivých vibrací prastarých hudebních duchovních nástrojů...

Přátelé