OSLAVA DESETILETÍ DAJÁNY

AKTUÁLNÍ TERMÍN: 25.6.2022

Milí přátelé, Vaše vstupenky zůstávají v platnosti a těšíme se, že se 25.6.2022 konečně sejdeme a naše výročí oslavíme. Všichni účinkující předběžně potvrdili účast a věříme, že akce proběhne bez nějakých restrikcí a omezení.

Hlavním tématem plánovaného setkání zůstává ZMĚNA PARADIGMATU, která neustále probíhá. Než přijde chvíle našeho setkání, nabízíme Vám ke shlédnutí a zamyšlení videozáznamy besed, které proběhly s našimi hosty během posledních kulturně-společenských uzavírek v kavárně Dejvického divadla. Můžete to přijmout jako videopozvánku na živé setkání 25.6. Nechceme (a nemůžeme) k současnému dění mlčet a v našich besedách se snažíme na celou situaci nahlížet z vícero úhlů pohledu, v širším kontextu a trošku s větším nadhledem. Chceme tak vyslat jasný signál naděje a povzbuzení a společně si uvědomit, co všechno nám tato situace přináší, proč se to vlastně děje a jak se s tím dá naložit. Svými názory a zkušenostmi do besedy přispěli Pjér la Šé´z, Jak Rak, Simona Babčáková, Viliam Poltikovič, Jan Vojáček, Lucie Havlínová, Dan Čada, Soňa Jonášová a Míša Peterson. Hudbou besedy provázejí Veronika Diamantová a Veronika Doležalová. 

Videozáznamy z besed:

12.12.2021 I. část

1.5.2021

OSLAVA DESETILETÍ DAJÁNY

Celodenní proud přednášek, besed a koncertů

Benefice na dostavbu nového muzikoterapeutického centra

NOVÝ TERMÍN 25.6.2022

 

téma: léčení - umění - spiritualita
aneb ZMĚNA PARADIGMATU

 

Zvukové lázně Dajána už fungují na poli muzikoterapie deset let. Ze suterénu v Michli jsme postupně vystoupali přes přízemní prostory na Pankráci až do podkroví na Žižkově. Taková symbolická cesta vzhůru. A zároveň cesta do srdce, což je i název našeho posledního hudebně-meditačního CD. V současné době jsme se přestěhovali na okraj Roztěže - malebné vesničky u Kutné Hory. Zde dokončujeme nové muzikoterapeutické, relaxační a meditační centrum. Srdečně Vás zveme na návštěvu.

V Dajáně za tu dobu proběhlo přes tisíc akcí (meditací, přednášek, kurzů, koncertů, cvičení, zpívání, terapií, masáží a mnoha dalších zajímavých setkání), kterých se zúčastnilo tisíce lidí.

Máme z toho velikou radost a vážíme si Vaší přízně.

Baví nás, že Vás to s námi baví. A těší nás, že má naše práce smysl.

Dan a Jana Čadovi

Vystoupí nejzajímavější přednášející, lektoři, muzikanti a umělci rozličných žánrů, se kterými spolupracujeme a lidsky i profesně souzníme. 


Celá oslava “desetiletí” zvukových lázní je zároveň BENEFIČNÍ AKCÍ, z níž všechny příjmy budou použity na dostavbu našeho nového muzikoterapeutického centra. Je to důležitý předěl v životě Dajány a symbolicky se tak v této pohnuté době začíná psát její nová kapitola.

Propojovacím tématem oslav je "umění, léčení a spiritualita", což jsou pilíře muzikoterapie, které se v Dajána věnujeme.

A nad tím vším se klene téma všeobjímající a veleaktuální a to je ZMĚNA PARADIGMATU, která právě probíhá na všech úrovních a dotýká se každého z nás. Nechme se tedy překvapit, jak uvedené téma jednotliví účinkující uchopí. Těšit se můžete na přednášky, besedy, koncerty, filmy, meditace, setkávání...

Cena celodenní vstupenky je 1200 Kč.
Vstupenka je bez určení místa.

Ke každé vstupence obdržíte u vstupu originální hudební dárek.

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

Po rezervaci vstupenky a uhrazení vstupného vám bude zaslán unikátní kód (slouží jako vstupenka)

Vstupné 1200 Kč/osobu uhraďte na účet čú 2901817279/2010. 

Tento kód si uschovejte a prokažte se s ním u vstupu, platí jako vstupenka.

Do zprávy pro příjemce uveďte: DAJ10 a jako variabilní symbol své telefonní číslo (pokud si nepřejete uvádět své telefonní číslo, vymyslete si jakékoliv jiné 6-ti místné číslo, které uveďte i v přihlášce v kolonce telefon, v případě nenadálých změn vás budeme kontaktovat pouze e-mailem).  

Bez těchto údajů není možné platby párovat. Vstupné je možné uhradit maximálně do 3 dnů od objednání vstupenky. 

Storno vstupenky je možné pouze do 15.6.2022. Děkujeme za pochopení.

Pokud dojde k jakékoliv změně z důvodu hygienické situace v ČR - Covid - bude vám e-mailem oznámen nový termín akce. Nebude-li vám nový termín vyhovovat, můžete si zažádat o vrácení vstupného v plné výši.

Místo konání: Kino Dlabačov

ÚČINKUJÍCÍ:

Jan Vojáček

Ve své praxi propojuje vědecké poznatky o komplexním fungování lidského organismu a individuální přístup. Za pomoci funkční medicíny vede své klienty k uzdravení a rovnováze. Během lékařské praxe pochopil, že pokud chce člověka skutečně uzdravit, musí najít příčiny onemocnění, které jsou často skryté v jeho osobním příběhu. S tímto přesvědčením přichází každý den do své ordinace, klidný a připravený pomáhat lidem s otevřeným srdcem a vědomou myslí.

Jan Rak

Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK v Praze a po získání doktorátu se zúčastnil mnoha experimentů na urychlovačích po celém světě. Jeho hlavním předmětem výzkumu je teorie relativistického kvantového pole. Od doby, kdy se na univerzitě seznámil se základy kvantové fyziky, je fascinován světem obskurního a kontraintuitivního chování subatomárních částic a našel mnoho zajímavých souvislostí mezi kvantovou fyzikou a světem spirituality. 

Ondřej Smeykal

Český výtvarník a muzikant, profesionální hráč a průkopník hry na australský domorodý nástroj didgeridoo. Svým unikátním a svérázným projevem objevuje nové, dosud neprobádané oblasti hry a v jeho podání se z obyčejné duté větve stává malý komorní orchestr. Americkou organizací Didge Project byl označen jako jeden z nejlepších neaboriginských didgeridoo hráčů na světě. Jeho osobitý styl hry vytváří hudbu přesahující od ambientu až po taneční klubovou scénu. Svou hudební dráhu nastoupil jako samouk, dnes jej potkáte na workshopech, koncertech a festivalech po celém světě.

Simona Babčáková

Herečka a žákyně improvizátora Jaroslava Duška prošla scénami Městského divadla Zlín, pražského Divadla v Dlouhé, Klicperova divadla v Hradci Králové a v současné době je členkou souboru Dejvického divadla v Praze. Kromě herectví se věnuje také moderování, vede improvizační workshopy a má svou ONE HUMAN SHOW. Přednáší na rozličná témata, např. vědomí, komunikace, vztahy, transformace, emoce, traumata atd.

Pjér la Šé´z

Provozuje soukromou psychoterapeutickou praxi, ve které doprovází své klienty na jejich cestě při hledání a realizaci osobní svobody. Dlouhodobě spolupracuje s Jaroslavem Duškem v divadle Vizita a v představeních Čtyři dohody a Pátá dohoda. Působí v kapelách Rakousko-Uhersko a Dopyjem a pudem. Vydal zatím pět knih - psychologickou studii Indián - zpráva o archetypu, hlubinný román o hledání sebe sama Den svatého Ignora, novelu ve stylu realistického vizionářství Cesta, hlubinnou studii Psychologie souhlasu a současný román Zmrdztvýchvstání.

SVĚTLO DUHY film VILIAMA POLTIKOVIČE

Režisér dokumentárních filmů, kameraman, fotograf a cestovatel. Natočil přes 140 filmů, ve kterých se zabývá tématy spirituality a víry v různých podobách. Hlavním motivem filmu je hledání duchovního rozměru v hudbě i v denním životě. Názory významných duchovních představitelů a alternativních hudebníků z celého světa se prolínají s ukázkami působivé hudby, která sama v sobě nese toto poselství. Mezi účinkujícími je např. Eduard Tomáš, Rúp Verma, Gonsar Rinpočhe, Iva Bittová, Stephan Micus, David Hykes atd.

Tomáš Mach

Houslista, skladatel, pedagog. Jeho hudební kompozice jsou crossoverem mezi klasickou vážnou hudbou, jazzem, bluegrassem a různými druhy world music. Učil na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a na Bangkok Symphony Music School v Thajsku. Působil ve swingovém orchestru Melody Makers Ondřeje Havelky, v Severočeské Filharmonii Teplice a v Bangkokském symfonickém orchestru. Koncertuje po celém světě a v posledních letech intenzivně spolupracuje s japonskou zpěvačkou a klavíristkou Hiroko Matsumoto, se kterou vydal několik CD.

Petr Piňos

Hudební skladatel, léčitel a hudebník. Mezi přední skladatele a interprety ambientní a relaxační hudby se zařadil již svou první nahrávkou v roce 1990. Svou hudbu nabízí jako prostředek k dosažení prožitku hlubokého uvolnění, klidu, vnitřního míru a harmonie. Volně se inspiruje šamanskými rituály, kde hudba a tanec sloužily jako nástroj k navození transu. Je spoluzakladatelem skupiny Létající koberec, v jejímž obsazení jsou hlavně šamanské a jiné bubny, doplněné o zpěvy, didgeridoo a další nástroje.

Veronika Diamantová

Zpěvačka, skladatelka a hudební pedagožka. Po absolutoriu na pražské konzervatoři se věnovala především jazzu. Založila kapelu Sofajazz a dnes zpívá v multižánrové kapele Duende a v bubenicko-transovním uskupení Létající koberec. Založila ženský kruh Divěna, vede šamanské semináře a spolupracuje se svým manželem, léčitelem Zdeňkem Chmelou. Je zakladatelkou, majitelkou a uměleckou ředitelkou hudební školy „Malý muzikant“, kde vytváří výukovou koncepci pro nejmenší děti.

Vstupné v předprodeji 1200 Kč

pořádá DAJÁNA - ZVUKOVÉ LÁZNĚ
www.dajanapraha.cz

Dotazy k akci směrujte na akce@dajanapraha.cz nebo na telefon: 608 820 930.

Datum události: 
25. 06 | Sobota | 10:00 - 21:45
Doporučená cena: 
1200 Kč
Lektoři: 

prof. Jan RAK

Je fascinován světem obskurního a kontraintuitivního chování subatomárních částic a našel mnoho zajímavých souvislostí mezi kvantovou fyzikou a světem spirituality. Jan Rak je profesorem ultra-relativistické jaderné fyziky na Jyvaskylově univerzitě ve Finsku. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze několik let před rozpadem komunistické éry.

MUDr. Jan Vojáček

Během lékařské praxe jsem pochopil, že pokud chci člověka skutečně uzdravit, musím najít příčiny onemocnění, které jsou často skryté v jeho osobním příběhu. Právě to mě přivedlo k funkční medicíně.

Pjér la Šé'z

Pjér la Šé'z - provozuje soukromou psychoterapeutickou praxi, ve které doprovází své klienty na jejich cestě při hledání a realizaci osobní svobody. Dlouhodobě spolupracuje s Jaroslavem Duškem v divadla Vizita a v představeních Čtyři dohody a Pátá dohoda. S Ivetou Duškovou a Petrou Bílkovou účinkuje v představení Škola Malého stromu.

Simona Babčáková


Herečka a žákyně improvizátora Jaroslava Duška, která vystudovala Zlínskou školu umění, prošla scénami Městského divadla Zlín a pražského Divadla v Dlouhé, působila též v Klicperově divadle v Hradci Králové.

Kromě herectví se věnuje také moderování,  načítání knih (např. Sheryl Sandbergová – Opřete se do toho, Torey L. Hayden – Spratek) a vede improvizační workshopy.

Ondřej Smeykal

Ondřej Smeykal (19. prosince 1975 Sušice) je český výtvarník a muzikant, profesionální hráč a průkopník hry na australský domorodý nástroj didgeridoo a elektrodidgeridoo. Po ukončení základní školy odešel do Prahy na Střední výtvarnou školu Václava Hollara.

Kalendář akcí

13. 01 | Čtvrtek | 18:00
ZIHUDO 2022 (Zimní hudební dovolená)  aneb LÉČIVÉ TÓNY pro pokročilé čili Muzikoterapeutické soustředění   13. - 16. 1. 2022, Zvukové lázně...
24. 01 | Pondělí | 09:00
Zveme Vás do Dajány na individuální, párovou a skupinovou muzikoterapii. Působíme ve Zvukových lázních v Roztěži u Kutné Hory a v určitých dnech i...
24. 01 | Pondělí | 18:00
Zveme Vás na promítání nejnovějšího (a taky nejdéle připravovaného) filmu Viliama Poltikoviče. Šťastny ať jsou všechny bytosti - dokument o Míle a...
25. 01 | Úterý | 09:00
Zveme Vás do Dajány na individuální, párovou a skupinovou muzikoterapii. Působíme ve Zvukových lázních v Roztěži u Kutné Hory a v určitých dnech i...
07. 02 | Pondělí | 09:00
Zveme Vás do Dajány na individuální, párovou a skupinovou muzikoterapii. Působíme ve Zvukových lázních v Roztěži u Kutné Hory a v určitých dnech i...

Přátelé