Jak vidět lépe i bez brýlí
Patříte už i Vy do poloviny naší populace, která trpí nějakou oční vadou?
Cítíte, že se vám zhoršuje zrak? Pálí vás oči, slzí, rudnou, jsou unavené? Nepomáhají Vám oční kapky? Potřebujete už i Vy brýle? Nebo dokonce opět silnější brýle? Nechcete se smířit s tím, že budete až do konce života omezováni brýlemi nebo kontaktními čočkami a na laserovou operaci nechcete nebo nemůžete jít? Dá se s tím něco dělat přirozenou cestou? Dobrá zpráva je, že dá. Pro někoho méně dobrá je, že to záleží jen na Vás. Máme možnost být zdraví celý život. Musíme však pro to něco dělat. I pokud se zatím necítíte nemocní, ale zhoršuje se Vám zrak nebo potřebujete již brýle na čtení, Vaše tělo Vám tím dává vědět, že něco ve Vašem těle není v harmonii a rovnováze a je nejvyšší čas něco změnit. Kvalitu vidění si můžete zlepšit nebo postupně zcela zrak uzdravit i Vy a není podstatné, kolik je Vám let.
Večerní povídání o tom, co všechno ovlivňuje náš zrak a kvalitu vidění, jak to souvisí se životním stylem, stresem, věkem, naším individuálním životním příběhem, dědičností, čím si (i nevědomě) ubližujeme, co nám a našim očím naopak prospívá a čím si můžeme pomoci.
Pro ty, kteří na zlepšení nebo uzdravení zraku přirozenou cestou chtějí pracovat, otevíráme začátkem roku 2015 Školu zdravého vidění. Pracovní kruh, kde se budeme v průběhu zimy a jara hlouběji věnovat různým způsobem jednotlivým oblastem souvisejícím s viděním a případnou oční vadou a pracovat společně sami na sobě. Mít znovu zdravé oči je cesta, na které vás rády budeme provázet.
Přihlášky a rezervace míst na dancada@email.cz a tel.: 608 820 930.
lektoři: Jana Rosie Granátová a Ema Veselská
MUDr. Jana Rosie Granátová
MUDr. Jana Rosie Granátová vystudovala lékařskou fakultu v Praze a 21 let pracovala jako lékař v biochemické laboratoři v nemocnici v Thomayerově nemocnici v Praze, v Jilemnici a v ÚPMD v Praze. Ve svém oboru přednášela, publikovala, učila studenty na lékařské fakultě. Již od studií se však zajímala o člověka jako celek, o to, co nás naše neduhy učí o tom, co děláme v životě špatně a měli bychom změnit, abychom se cítili lépe a zdraví.