DAJÁNA & MANTRY opět v Praze

Milí přátelé, po krátké odmlce se Vám opět ozýváme a zveme Vás na nová setkání, sdílení, hudební ladění a společné zpívání.

Vytrvale pracujeme (s pomocí mnoha z Vás) na dokončení nových zvukových lázní u Kutné Hory a zároveň po nucené odmlce pomaličku obnovujeme činnost Dajány v Praze. Nemáme zde zatím žádnou stálou základnu, takže kdybyste věděli o nějakém vhodném místě, kde by se dalo 1 – 2x měsíčně zpívat, meditovat a případně dělat i individuální muzikoterapii, dejte nám prosím vědět. Nejlépe na info@dajanapraha.cz nebo na tel. 608 820 930.

První podzimní ZPÍVÁNÍ MANTER bude 20.9. ve studiu K3 na Karlově náměstí v Praze. Začínáme už v 18 hod. a na setkání máme tři hodiny, aby bylo více času na povídání, hudební naladění i samotné zpívání. Rezervace míst na info@dajanapraha.cz nebo sms 721 295 852. Cena je 350 Kč, platba na místě. Můžete donést i nějaké pochutiny k jídlu a pití, protože setkání bude zároveň oslavou keltského svátku Alban Elved.  

Staří Keltové slavili podzimní rovnodennost poděkováním Matce Zemi za dary a přípravou na zimu. Symbolem spojeným s tímto svátkem je jablko, které odkazuje ke slunci a životu. Oslavy podzimní rovnodennosti byly vždy bohaté, protože se nesly v duchu dokončení sklizně a rohu hojnosti. Hlavním smyslem tohoto svátku je také upevnění rodinných svazků a setkávání přátel. Pořádaly se velké hostiny a připravovaly se ty nejlepší pokrmy. Na hostině pak zpívali bardové, kteří bavili hosty svými básněmi a vyprávěními. Obětním oltářem pro tento čas je náruč Bohyně a její úrodný klín - pole. Obětiny se zaorávaly do brázd, protože se věřilo, že takto posvěcená půda se svým majitelům příští rok odvděčí. Slované nazývali podzimní rovnodennost dnem Zavření nebe. Toto setkání bude zesílené ještě tím, že je den před úplňkem.

V nových zvukových lázních je již vidět "světlo na konci tunelu" a pokud byste chtěli přijet pomoct při úklidu a venkovních úpravách, máte možnost 16. - 17. 10. 2021, kdy bude tradiční víkendové PRAcovně HUdební DOvádění. Přes den nějaká práce, večer hudba, zpěv a relax. Hlásit se můžete na mailu info@dajanapraha.cz nebo na tel. 608 820 930. Pokud Vám naše práce dává smysl, můžete nás finančně podpořit formou daru na transparentní účet č. 4478510083/0800 (IBAN CZ50 0800 0000 0044 7851 0083). Děkujeme za fyzickou, psychickou, duchovní i finanční pomoc a podporu.

Další akce a aktivity (v Roztěži, Praze i jinde) se budou postupně objevovat na našem webu a facebooku. MANTRY v Praze budeme zpívat pravděpodobně 19.10., 8.11. a 13.12. Workshop LÉČIVÉ TÓNY i ZIHUDO nás čekají někdy zkraje roku 2022.
  
Odloženou Oslavu Desetiletí Dajány zatím řešíme se všemi účinkujícími a ladíme nějaký vhodný termín. Zatím se nám jeví nejlépe 22.1.22, ale sami víte, jak to je teď s plánováním. Možná před tím ještě natočíme nějakou besedu, odkaz na tu minulou je zde. Každopádně jsme se shodli na tom, že dříve či později oslavu uděláme i kdyby covidový čert na vládní koze jezdil. ZMĚNA PARADIGMATU je prostě nezastavitelná :-)

Obnovili jsme i prodej léčivých muzikoterapeutických nástrojů, které velmi dobře rozpouštějí blbou náladu, chmury, obavy, nejistotu a strach. Hrát se na ně naučíte okamžitě, vydrží Vám věky a užijete si s nimi spoustu radosti. Jen namátkou připomínáme dešťové sloupy, tibetské mísy, didgeridoo, šamanské bubny, africké djembe, zvonkohry Koshi a Shanti, sundrumy, handpany, sansuly, shiotanky, koncovky a mnoho dalších léčivých nástrojů. Na prodej máme i jedno rezonanční lehátko! Tak si udělejte radost a pořiďte si domů kamaráda  ;-)

Přátelé, mějte se báječně, žijte radostně, těšíme na setká(vá)ní s Vámi  
Z celého srdce zdraví Dan, Jana a Věrka

zvukové lázně DAJÁNA
www.dajanapraha.cz
www.dajana.info

Kalendář akcí

26. 09 | Pondělí | 18:00
Místo konání: studio K3, Karlovo nám. 3, Praha 2 Zpěv je přirozeností člověka... když jsme šťastní, je nám "do zpěvu" - když ne, něco není v pořádku...
10. 10 | Pondělí | 18:00
Místo konání: studio K3, Karlovo nám. 3, Praha 2 Večerní setkání s hudbou, která není úplně běžná. Dan a Jana Čadovi představí prastaré etnické,...
17. 10 | Pondělí | 18:00
Místo konání: Roztěž u Kutné Hory Zpěv je přirozeností člověka... když jsme šťastní, je nám "do zpěvu" - když ne, něco není v pořádku... Naše...
24. 10 | Pondělí | 18:00
Místo konání: studio K3, Karlovo nám. 3, Praha 2 Zpěv je přirozeností člověka... když jsme šťastní, je nám "do zpěvu" - když ne, něco není v pořádku...
07. 11 | Pondělí | 18:00
Místo konání: studio K3, Karlovo nám. 3, Praha 2 Večerní setkání s hudbou, která není úplně běžná. Dan a Jana Čadovi představí prastaré etnické,...

Přátelé